conti_htd388215
conti_htd388215_2
conti_htd388215
conti_htd388215_2
CONTI HTD 882 3M 15 Conti Synchrobelt timing belt - HTD388215
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 882
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 15 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 882 mm
  • Number of teeth: 294
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI HTD388215
Length
882
Pitch
3 mm
Width
15 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
882 mm