conti_htd58359
conti_htd58359_2
conti_htd58359
conti_htd58359_2
CONTI HTD 835 5M 9 Conti Synchrobelt timing belt - HTD58359
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 835
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 9 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 835 mm
  • Number of teeth: 167
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858013172
  • Supplier number: CONTI HTD58359
Length
835
Pitch
5 mm
Width
9 mm
Nominal length
835 mm