conti_htd37389
conti_htd37389_2
conti_htd37389
conti_htd37389_2
CONTI HTD 738 3M 9 Conti Synchrobelt timing belt - HTD37389
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 738
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 9 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 738 mm
  • Number of teeth: 246
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI HTD37389
Length
738
Pitch
3 mm
Width
9 mm
Nominal length
738 mm