conti_htd37119
conti_htd37119_2
conti_htd37119
conti_htd37119_2
CONTI HTD 711 3M 9 Conti Synchrobelt timing belt - HTD37119
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 711
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 9 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 711 mm
  • Number of teeth: 237
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858892678
  • Supplier number: CONTI HTD37119
Length
711
Pitch
3 mm
Width
9 mm
Nominal length
711 mm