conti_htd863285
conti_htd863285_2
conti_htd863285
conti_htd863285_2
CONTI HTD 632 8M 85 Conti Synchrobelt timing belt - HTD863285
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 632
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 85 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 632 mm
  • Number of teeth: 79
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI HTD863285
Length
632
Pitch
8 mm
Width
85 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
632 mm