conti_htd556525
conti_htd556525_2
conti_htd556525
conti_htd556525_2
CONTI HTD 565 5M 25 Conti Synchrobelt timing belt - HTD556525
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
  • Length: 565
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 25 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 565 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858893712
  • Supplier number: CONTI HTD556525
Pitch
5 mm
Width
25 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
565 mm