conti_htd848050
conti_htd848050_2
conti_htd848050
conti_htd848050_2
CONTI HTD 480 8M 50 Conti Synchrobelt timing belt - HTD848050
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
  • Length: 480
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 480 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858890407
  • Supplier number: CONTI HTD848050
Pitch
8 mm
Width
50 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
480 mm