conti_htd54759
conti_htd54759_2
conti_htd54759
conti_htd54759_2
CONTI HTD 475 5M 9 Conti Synchrobelt timing belt - HTD54759
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 475
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 9 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 475 mm
  • Number of teeth: 95
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858894467
  • Supplier number: CONTI HTD54759
Length
475
Pitch
5 mm
Width
9 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
475 mm