conti_htd144578115
conti_htd144578115_2
conti_htd144578115
conti_htd144578115_2
CONTI HTD 4578 14M 115 Conti Synchrobelt timing belt - HTD144578115
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 4578
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 115 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 4578 mm
  • Number of teeth: 327
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858894955
  • Supplier number: CONTI HTD144578115
Length
4578
Pitch
14 mm
Width
115 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
4578 mm