conti_htd533525
conti_htd533525_2
conti_htd533525
conti_htd533525_2
CONTI HTD 335 5M 25 Conti Synchrobelt timing belt - HTD533525
29.12 tax incl.
On order: delivered from 09/06/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 16.
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 335
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 25 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 335 mm
  • Number of teeth: 67
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI HTD533525
Length
335
Pitch
5 mm
Width
25 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
335 mm