conti_htd33306
conti_htd33306_2
conti_htd33306
conti_htd33306_2
CONTI HTD 330 3M 6 Conti Synchrobelt timing belt - HTD33306
9.56 tax incl.
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 330
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 6 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 330 mm
  • Number of teeth: 110
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI HTD33306
Length
330
Pitch
3 mm
Width
6 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
330 mm