conti_htd527515
conti_htd527515_2
conti_htd527515
conti_htd527515_2
CONTI HTD 275 5M 15 Conti Synchrobelt timing belt - HTD527515
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 275
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 15 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 275 mm
  • Number of teeth: 55
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI HTD527515
Length
275
Pitch
5 mm
Width
15 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
275 mm