conti_htd14259085
conti_htd14259085_2
conti_htd14259085
conti_htd14259085_2
CONTI HTD 2590 14M 85 Conti Synchrobelt timing belt - HTD14259085
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
  • Length: 2590
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 85 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 2590 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858894764
  • Supplier number: CONTI HTD14259085
Pitch
14 mm
Width
85 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
2590 mm