conti_htd14245055
conti_htd14245055_2
conti_htd14245055
conti_htd14245055_2
CONTI HTD 2450 14M 55 Conti Synchrobelt timing belt - HTD14245055
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
  • Length: 2450
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 55 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 2450 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858893637
  • Supplier number: CONTI HTD14245055
Pitch
14 mm
Width
55 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
2450 mm