conti_htd142310115
conti_htd142310115_2
conti_htd142310115
conti_htd142310115_2
CONTI HTD 2310 14M 115 Conti Synchrobelt timing belt - HTD142310115
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 2310
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 115 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 2310 mm
  • Number of teeth: 165
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858893590
  • Supplier number: CONTI HTD142310115
Length
2310
Pitch
14 mm
Width
115 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
2310 mm