conti_htd321615
conti_htd321615_2
conti_htd321615
conti_htd321615_2
CONTI HTD 216 3M 15 Conti Synchrobelt timing belt - HTD321615
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 216
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 15 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 216 mm
  • Number of teeth: 72
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858893750
  • Supplier number: CONTI HTD321615
Length
216
Pitch
3 mm
Width
15 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
216 mm