conti_htd5200025
conti_htd5200025_2
conti_htd5200025
conti_htd5200025_2
CONTI HTD 2000 5M 25 Conti Synchrobelt timing belt - HTD5200025
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 2000
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 25 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 2000 mm
  • Number of teeth: 400
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI HTD5200025
Length
2000
Pitch
5 mm
Width
25 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
2000 mm