conti_htd8180050
conti_htd8180050_2
conti_htd8180050
conti_htd8180050_2
CONTI HTD 1800 8M 50 Conti Synchrobelt timing belt - HTD8180050
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
  • Length: 1800
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 1800 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858890551
  • Supplier number: CONTI HTD8180050
Pitch
8 mm
Width
50 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
1800 mm