conti_htd14177855
conti_htd14177855_2
conti_htd14177855
conti_htd14177855_2
CONTI HTD 1778 14M 55 Conti Synchrobelt timing belt - HTD14177855
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
  • Length: 1778
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 55 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 1778 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858891350
  • Supplier number: CONTI HTD14177855
Pitch
14 mm
Width
55 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
1778 mm