conti_htd315006
conti_htd315006_2
conti_htd315006
conti_htd315006_2
CONTI HTD 1500 3M 6 Conti Synchrobelt timing belt - HTD315006
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1500
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 6 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 1500 mm
  • Number of teeth: 500
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI HTD315006
Length
1500
Pitch
3 mm
Width
6 mm
Nominal length
1500 mm