conti_htd5135015
conti_htd5135015_2
conti_htd5135015
conti_htd5135015_2
CONTI HTD 1350 5M 15 Conti Synchrobelt timing belt - HTD5135015
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1350
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 15 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 1350 mm
  • Number of teeth: 270
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI HTD5135015
Length
1350
Pitch
5 mm
Width
15 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
1350 mm