conti_htd8122450
conti_htd8122450_2
conti_htd8122450
conti_htd8122450_2
CONTI HTD 1224 8M 50 Conti Synchrobelt timing belt - HTD8122450
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1224
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 1224 mm
  • Number of teeth: 153
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI HTD8122450
Length
1224
Pitch
8 mm
Width
50 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
1224 mm