conti_htd310419
conti_htd310419_2
conti_htd310419
conti_htd310419_2
CONTI HTD 1041 3M 9 Conti Synchrobelt timing belt - HTD310419
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1041
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 9 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 1041 mm
  • Number of teeth: 347
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI HTD310419
Length
1041
Pitch
3 mm
Width
9 mm
Nominal length
1041 mm