conti_gtr14663690
conti_gtr14663690_2
conti_gtr14663690
conti_gtr14663690_2
CONTI GTR 6636 14M 90 Conti Falcon PD timing belt - GTR14663690
11,116.98 tax incl.
On order: delivered from 09/06/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 3.
  • Delivery by DHL
  • Depending on application
  • From -30 °C to +130 °C
Key features according to our expert
  • Length: 6636
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 90 mm
  • Product line: CONTI FALCON PD
  • Nominal length: 6636 mm
  • Number of teeth: 474
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817002301
  • Supplier number: CONTI GTR14663690
Length
6636
Pitch
14 mm
Width
90 mm
Nominal length
6636 mm