conti_gtr14266068
conti_gtr14266068_2
conti_gtr14266068
conti_gtr14266068_2
CONTI GTR 2660 14M 68 Conti Falcon PD timing belt - GTR14266068
  • Depending on application
  • From -30 °C to +130 °C
Key features according to our expert
  • Length: 2660
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 68 mm
  • Product line: CONTI FALCON PD
  • Nominal length: 2660 mm
  • Number of teeth: 190
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817583671
  • Supplier number: CONTI GTR14266068
Length
2660
Pitch
14 mm
Width
68 mm
Nominal length
2660 mm