conti_gtr14224020
conti_gtr14224020_2
conti_gtr14224020
conti_gtr14224020_2
CONTI GTR 2240 14M 20 Conti Falcon PD timing belt - GTR14224020
  • Depending on application
  • From -30 °C to +130 °C
Key features according to our expert
  • Length: 2240
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI FALCON PD
  • Nominal length: 2240 mm
  • Number of teeth: 160
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817583466
  • Supplier number: CONTI GTR14224020
Length
2240
Pitch
14 mm
Width
20 mm
Nominal length
2240 mm