conti_gtr14119037
conti_gtr14119037_2
conti_gtr14119037
conti_gtr14119037_2
CONTI GTR 1190 14M 37 Conti Falcon PD timing belt - GTR14119037
954.52 tax incl.
On order: delivered from 09/06/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 30.
  • Delivery by DHL
  • Depending on application
  • From -30 °C to +130 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1190
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 37 mm
  • Product line: CONTI FALCON PD
  • Nominal length: 1190 mm
  • Number of teeth: 85
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817582995
  • Supplier number: CONTI GTR14119037
Length
1190
Pitch
14 mm
Width
37 mm
Nominal length
1190 mm