conti_gtr8100021
conti_gtr8100021_2
conti_gtr8100021
conti_gtr8100021_2
CONTI GTR 1000 8M 21 Conti Falcon PD timing belt - GTR8100021
  • Depending on application
  • From -30 °C to +130 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1000
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 21 mm
  • Product line: CONTI FALCON PD
  • Nominal length: 1000 mm
  • Number of teeth: 125
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817000222
  • Supplier number: CONTI GTR8100021
Length
1000
Pitch
8 mm
Width
21 mm
Nominal length
1000 mm