conti_dstd8155250
conti_dstd8155250_2
conti_dstd8155250
conti_dstd8155250_2
CONTI DSTD 1552 DS8M 50 Conti Synchrotwin timing belt - DSTD8155250
Product description:
  • Double-sided timing belts for compact drives with reverse rotation
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1552
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 1552 mm
  • Number of teeth: 190
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DSTD8155250
Length
1552
Pitch
8 mm
Width
50 mm
Product line
CONTI SYNCHROTWIN
Nominal length
1552 mm