conti_dhtd896085
conti_dhtd896085_2
conti_dhtd896085
conti_dhtd896085_2
CONTI DHTD 960 D8M 85 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD896085
Product description:
  • Double-sided timing belts for compact drives with reverse rotation
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
  • Length: 960
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 85 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 960 mm
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD896085
Pitch
8 mm
Width
85 mm
Product line
CONTI SYNCHROTWIN
Nominal length
960 mm