conti_dhtd58359
conti_dhtd58359_2
conti_dhtd58359
conti_dhtd58359_2
CONTI DHTD 835 D5M 9 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD58359
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 835
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 9 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 835 mm
  • Number of teeth: 167
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD58359
Length
835
Pitch
5 mm
Width
9 mm
Nominal length
835 mm