conti_dhtd58009
conti_dhtd58009_2
conti_dhtd58009
conti_dhtd58009_2
CONTI DHTD 800 D5M 9 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD58009
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 800
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 9 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 800 mm
  • Number of teeth: 160
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD58009
Length
800
Pitch
5 mm
Width
9 mm
Nominal length
800 mm