conti_dhtd575515
conti_dhtd575515_2
conti_dhtd575515
conti_dhtd575515_2
CONTI DHTD 755 D5M 15 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD575515
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 755
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 15 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 755 mm
  • Number of teeth: 151
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD575515
Length
755
Pitch
5 mm
Width
15 mm
Nominal length
755 mm