conti_dhtd56359
conti_dhtd56359_2
conti_dhtd56359
conti_dhtd56359_2
CONTI DHTD 635 D5M 9 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD56359
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 635
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 9 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 635 mm
  • Number of teeth: 127
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD56359
Length
635
Pitch
5 mm
Width
9 mm
Nominal length
635 mm