conti_dhtd56159
conti_dhtd56159_2
conti_dhtd56159
conti_dhtd56159_2
CONTI DHTD 615 D5M 9 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD56159
Product description:
  • Double-sided timing belts for compact drives with reverse rotation
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 615
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 9 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 615 mm
  • Number of teeth: 123
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD56159
Length
615
Pitch
5 mm
Width
9 mm
Product line
CONTI SYNCHROTWIN
Nominal length
615 mm