conti_dhtd56009cxp
conti_dhtd56009cxp_2
conti_dhtd56009cxp
conti_dhtd56009cxp_2
CONTI DHTD 600 D5M 9 CXP Conti Synchrotwin CXP timing belt - DHTD56009CXP
Product description:
  • Heavy-duty double-sided timing belts for high speeds
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
  • Electrically conductive to ISO 9563
Key features according to our expert
  • Length: 600
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 9 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN CXP
  • Nominal length: 600 mm
  • Number of teeth: 120
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD56009CXP
Length
600
Pitch
5 mm
Width
9 mm
Product line
CONTI SYNCHROTWIN CXP
Nominal length
600 mm