conti_dhtd520009
conti_dhtd520009_2
conti_dhtd520009
conti_dhtd520009_2
CONTI DHTD 2000 D5M 9 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD520009
Product description:
  • Double-sided timing belts for compact drives with reverse rotation
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 2000
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 9 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 2000 mm
  • Number of teeth: 400
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD520009
Length
2000
Pitch
5 mm
Width
9 mm
Product line
CONTI SYNCHROTWIN
Nominal length
2000 mm