conti_dhtd516909
conti_dhtd516909_2
conti_dhtd516909
conti_dhtd516909_2
CONTI DHTD 1690 D5M 9 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD516909
Product description:
  • Double-sided timing belts for compact drives with reverse rotation
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1690
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 9 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 1690 mm
  • Number of teeth: 338
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD516909
Length
1690
Pitch
5 mm
Width
9 mm
Product line
CONTI SYNCHROTWIN
Nominal length
1690 mm