conti_dhtd515009
conti_dhtd515009_2
conti_dhtd515009
conti_dhtd515009_2
CONTI DHTD 1500 D5M 9 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD515009
Product description:
  • Double-sided timing belts for compact drives with reverse rotation
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1500
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 9 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 1500 mm
  • Number of teeth: 300
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD515009
Length
1500
Pitch
5 mm
Width
9 mm
Product line
CONTI SYNCHROTWIN
Nominal length
1500 mm