conti_dhtd512709cxp
conti_dhtd512709cxp_2
conti_dhtd512709cxp
conti_dhtd512709cxp_2
CONTI DHTD 1270 D5M 9 CXP Conti Synchrotwin CXP timing belt - DHTD512709CXP
Product description:
  • Heavy-duty double-sided timing belts for high speeds
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
  • Electrically conductive to ISO 9563
Key features according to our expert
  • Length: 1270
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 9 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN CXP
  • Nominal length: 1270 mm
  • Number of teeth: 254
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD512709CXP
Length
1270
Pitch
5 mm
Width
9 mm
Product line
CONTI SYNCHROTWIN CXP
Nominal length
1270 mm