conti_dhtd5105025
conti_dhtd5105025_2
conti_dhtd5105025
conti_dhtd5105025_2
CONTI DHTD 1050 D5M 25 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD5105025
Product description:
  • Double-sided timing belts for compact drives with reverse rotation
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1050
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 25 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 1050 mm
  • Number of teeth: 210
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD5105025
Length
1050
Pitch
5 mm
Width
25 mm
Product line
CONTI SYNCHROTWIN
Nominal length
1050 mm