conti_ctd8120021scc
conti_ctd8120021scc_2
conti_ctd8120021scc
conti_ctd8120021scc_2
CONTI CTD 8M 1200 21 C10/11 S+Z Conti Synchrochain carbon timing belt - CTD8120021SCC
  • Depending on application
  • From -55 °C* to +80 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1200
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 21 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROCHAIN CARBON
  • Nominal length: 1200 mm
  • Number of teeth: 150
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817286114
  • Supplier number: CONTI CTD8120021SCC
Length
1200
Pitch
8 mm
Width
21 mm
Nominal length
1200 mm