conti_ctd143850125scc
conti_ctd143850125scc_2
conti_ctd143850125scc
conti_ctd143850125scc_2
CONTI CTD 14M 3850 125 C20/25 S+Z Conti Synchrochain carbon timing belt - CTD143850125SCC
  • Depending on application
  • From -55 °C* to +80 °C
Key features according to our expert
  • Length: 3850
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 125 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROCHAIN CARBON
  • Nominal length: 3850 mm
  • Number of teeth: 275
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817284646
  • Supplier number: CONTI CTD143850125SCC
Length
3850
Pitch
14 mm
Width
125 mm
Nominal length
3850 mm