conti_ctd143500125scc
conti_ctd143500125scc_2
conti_ctd143500125scc
conti_ctd143500125scc_2
CONTI CTD 14M 3500 125 C20/25 S+Z Conti Synchrochain carbon timing belt - CTD143500125SCC
  • Depending on application
  • From -55 °C* to +80 °C
Key features according to our expert
  • Length: 3500
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 125 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROCHAIN CARBON
  • Nominal length: 3500 mm
  • Number of teeth: 250
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817286749
  • Supplier number: CONTI CTD143500125SCC
Length
3500
Pitch
14 mm
Width
125 mm
Nominal length
3500 mm