conti_ctd143360125scc
conti_ctd143360125scc_2
conti_ctd143360125scc
conti_ctd143360125scc_2
CONTI CTD 14M 3360 125 C20/25 S+Z Conti Synchrochain carbon timing belt - CTD143360125SCC
  • Depending on application
  • From -55 °C* to +80 °C
Key features according to our expert
  • Length: 3360
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 125 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROCHAIN CARBON
  • Nominal length: 3360 mm
  • Number of teeth: 240
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817303026
  • Supplier number: CONTI CTD143360125SCC
Length
3360
Pitch
14 mm
Width
125 mm
Nominal length
3360 mm