conti_ctd14330490scc
conti_ctd14330490scc_2
conti_ctd14330490scc
conti_ctd14330490scc_2
CONTI CTD 14M 3304 90 C20/25 S+Z Conti Synchrochain carbon timing belt - CTD14330490SCC
  • Depending on application
  • From -55 °C* to +80 °C
Key features according to our expert
  • Length: 3304
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 90 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROCHAIN CARBON
  • Nominal length: 3304 mm
  • Number of teeth: 236
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817286237
  • Supplier number: CONTI CTD14330490SCC
Length
3304
Pitch
14 mm
Width
90 mm
Nominal length
3304 mm