conti_ctd14119068scc
conti_ctd14119068scc_2
conti_ctd14119068scc
conti_ctd14119068scc_2
CONTI CTD 14M 1190 68 C20/25 S+Z Conti Synchrochain carbon timing belt - CTD14119068SCC
  • Depending on application
  • From -55 °C* to +80 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1190
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 68 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROCHAIN CARBON
  • Nominal length: 1190 mm
  • Number of teeth: 85
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817283526
  • Supplier number: CONTI CTD14119068SCC
Length
1190
Pitch
14 mm
Width
68 mm
Nominal length
1190 mm