conti_ctd14112090scc
conti_ctd14112090scc_2
conti_ctd14112090scc
conti_ctd14112090scc_2
CONTI CTD 14M 1120 90 C20/25 S+Z Conti Synchrochain carbon timing belt - CTD14112090SCC
  • Depending on application
  • From -55 °C* to +80 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1120
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 90 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROCHAIN CARBON
  • Nominal length: 1120 mm
  • Number of teeth: 80
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817283373
  • Supplier number: CONTI CTD14112090SCC
Length
1120
Pitch
14 mm
Width
90 mm
Nominal length
1120 mm