conti_ctd14112020scc
conti_ctd14112020scc_2
conti_ctd14112020scc
conti_ctd14112020scc_2
CONTI CTD 14M 1120 20 C20/25 S+Z Conti Synchrochain carbon timing belt - CTD14112020SCC
  • Depending on application
  • From -55 °C* to +80 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1120
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROCHAIN CARBON
  • Nominal length: 1120 mm
  • Number of teeth: 80
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817283342
  • Supplier number: CONTI CTD14112020SCC
Length
1120
Pitch
14 mm
Width
20 mm
Nominal length
1120 mm