conti_at578016gen3
CONTI AT578016GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 780 x 16 mm red
60.03 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 18.
  • Delivery by DHL
Key features according to our expert
  • Length: 780
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 16 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 780 mm
  • Number of teeth: 156
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817103244
  • Supplier number: CONTI AT578016GEN3
Length
780
Pitch
5 mm
Width
16 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
780 mm